PRE spustila novou rychlonabíjecí stanici v Praze v Holešovicích

Skupina PRE otevřela oficiálně první pražskou rychlonabíjecí stanici pro elektromobily, která je zároveň kombinována s výrobou elektřiny ze solárních panelů a ukládáním energie do integrovaného akumulátoru. Stanice stojí u pražského holešovického výstaviště.

K dispozici je standardní rychlonabíječka ABB s výkonem 50 kW s konektory CHAdeMO a CCS. Rychlonabíjení je v jednu chvíli možné pouze u jednoho auta, druhé se musí spokojit s nižším výkonem. K dispozici jsou také další standardní nabíjecí stanice s výkonem 2×22 kW. Co je však na této nové stanici nejzajímavější je v Česku unikátní integrace nabíjecí stanice s bateriovým úložištěm a zároveň solárními panely. 

„Jedním z aktuálních témat je rozvoj elektromobility, a to především v městských aglomeracích, který pomůže k výraznému zlepšení kvality ovzduší ve městě. V nejbližších letech očekáváme masivní rozvoj elektromobility na území hlavního města Prahy a s ním související významný nárůst zatížení distribuční soustavy. Z celospolečenského hlediska je také vhodné, aby při nabíjení elektromobilů byla v maximálně možné míře využita elektřina z bezemisních obnovitelných zdrojů“ uvedl na tiskové konferenci předseda představenstva Pražské energetiky, a. s., Pavel Elis.

PRE zatím provozuje 63 nabíjecích stanic, většinu však s pomalým dobíjením. V roce 2020 chce mít PRE 150 až 200 nabíjecích míst.

autor:
Future Age

Přidáno
02.02.2018

#
Má smysl zavádět ekologickou dopravu ve městech?
Ano      56068 / 79.42%
Ne      14525 / 20.58%
Celkem hlasů: 70593