Slovenská Voltia představila v Londýně své elektrické užitkové vozidlo

Slovenská společnost Voltia, pronajímající elektrické užitkové vozy domácím i zahraničním zákazníkům, představila v prosinci 2017 své elektrické dodávkové vozidlo také v Londýně.

Společnost Voltia poskytuje firmám možnost přeměnit své parky 2 – 3,5t lehkých užitkových vozidel na vozidla s elektrickým pohonem. Její podpora v tomto procesu zahrnuje celý průběh konverze parku od analýzy stávajících obchodních operací a vytvoření komplexního plánu elektrifikace, až po podrobný plán tras, nabíjecí infrastruktury, podporu pro implementaci a poskytování elektrických užitkových vozidel.

Vozidlo představené v Londýně bylo postaveno na platformě elektrické dodávky Nissan eNV200. Celý proces od návrhu přestavby vozu, přes technické řešení až po vlastní realizaci proběhl na Slovensku. Tato dodávka je řešena primárně s ohledem na potřeby městské logistiky, čemuž odpovídá i její úložný prostor 8 krychlových metrů a možnost vstupovat do vozidla přes zadní dveře.

Nissan – Voltia eNV 200 má nyní dojezd 170 km. Nový model se 40 kW baterií bude mít dojezd až 270 km. Baterii lze nabít v rychlonabíjecí stanici za 30 minut nebo z nabíječky typu wallbox s proudem 32 A za 4 až 8 hodin, případně za 12 hodin z obyčejné zásuvky.

Elektrifikace městské logistiky v Londýně, řešená jako projekt Low Emission Freight and Logistics Trial, je součástí iniciativy londýnského starosty Sadika Khana, směřující k celkovému zvýšení kvality ovzduší v Londýně. Zapojení vozidel Nissan-Voltia je součástí tohoto projektu.

https://voltia.com/sk

autor:
Future Age

Přidáno
10.01.2018

#
Má smysl zavádět ekologickou dopravu ve městech?
Ano      56068 / 79.42%
Ne      14525 / 20.58%
Celkem hlasů: 70593