Moneta jako první firma v ČR přejde kompletně na elektromobily

První velká firma přesouvá svoji flotilu osobních aut na elektrický pohon. Moneta Money Bank do pěti let bude provozovat služební vozy výhradně na elektrický pohon. Banka v první fázi objednala 150 elektromobilů Volkswagen e-Golf, což z ní během krátké doby učiní největšího provozovatele vozů na elektrický pohon na českém trhu. Do dvou let jich má mít přes dvě stě.

Přechod na elektromobily má být postupný podle toho, jak budou končit stávající leasingové smlouvy. Výměna začne nejprve v Praze kvůli lepšímu pokrytí dobíjecími stanicemi. „U výměny vozů v regionech bude společnost postupovat s ohledem na dostupnost veřejné infrastruktury pro dobíjení,“ uvedla firma v prohlášení. Banka ale řeší, jak do blízkosti svých poboček instalovat nabíječky.

„Přechodem z uhlíkatých paliv na elektrický pohon u všech našich firemních automobilů usilujeme o snížení naší karbonové stopy. Zodpovědné chování vůči životnímu prostředí je pro nás stejně důležité jako naše ambice stát se digitálním šampionem českého bankovního trhu,“ řekl Tomáš Spurný, generální ředitel MONETA Money Bank.

Banka v první fázi objednala 150 elektromobilů Volkswagen e-Golf, což z ní během krátké doby učiní největšího provozovatele vozů na elektrický pohon na českém trhu. Do konce letošního roku MONETA Money Bank převezme 15 těchto elektromobilů, do dvou let jich bude firemní flotila čítat více než dvě stě.

 

autor:
Future Age

Přidáno
04.12.2017

#
Má smysl zavádět ekologickou dopravu ve městech?
Ano      54129 / 78.91%
Ne      14466 / 21.09%
Celkem hlasů: 68595