Škoda plánuje elektromobil inspirovaný legendárním modelem 110R

Škoda 110R ze 70. let patří mezi rallye legendy. Šéf technického vývoje automobilky Škoda Christian Strube aktuálně magazínu Auto Express potvrdil, že se chystá následovník. A bude na elektřinu.

Škoda se chystá následovat strategii svého mateřského koncernu Volkswagen a výrazně se zaměří na elektromobily, resp. elektrická auta obecně. Do roku 2025 chce, podobně jako VW, prodávat až čtvrtinu aut na elektřinu.

Během sedmi let se chystá uvést min. pět modelů čistě elektrických aut. Důvod je jasný: Čína. Tamní vláda plánuje, že se tam v roce 2025 prodávat až sedm milionů elektromobilů ročně.

Svůj první elektromobil Vision E proto Škoda oficiálně odhalila na autosalonu v Šanghaji. Není ale jasné, zda půjde také jako první na trh.

Tady se spíš sází na elektrickou verzi Škoda Citigo pro rok 2020, což bude vlastně jen přebrandovaný Volkwagen e-Up! Vision E přijde nejspíš o rok později, pak se očekává rodinné auto na elektřinu nebo další crossover (Karoq?).

Christian Strube aktuálně magazínu Auto Express, že později přibude také elektrické sportovní auto vzdáleně vycházející právě ze Škody 110R. Jako všechny zmíněné elektromobily Škoda, ale také Volkswagen, bude stavět na nové platformě MEB.

Vůbec prvními auty do zásuvky značky Škoda budou ale už za dva roky Škoda Superb následovaný modelem Škoda Kodiaq. V obou případech půjde o plug-in hybridy.

Zdroj: http://www.hybrid.cz/skoda-planuje-elektromobil-inspirovany-legendarnim-modelem-110r

autor:
Jan Horčík

Přidáno
05.07.2017

#
Má smysl zavádět ekologickou dopravu ve městech?
Ano      52375 / 78.46%
Ne      14379 / 21.54%
Celkem hlasů: 66754