Zprávy

Leaf může dva dny zásobovat domácnost elektřinou

Zpráva |  přidáno 12.07.2011

Společnost Nissan a další japonské automobilky se stále více dívají na ekologická vozidla, jako jsou elektromobily a hybridní automobily, jako na možný externí zdroj elektřiny pro domácnosti. Tlak na takovéto využití zelených vozidel, tedy aby pomohla se zásobováním elektřinou v oblastech postižených živelnými katastrofami, vzrostl po zemětřesení, které v březnu letošního roku zasáhlo Japonsko. Šéf společnosti Nissan Motor Carlos Ghosn konstatoval, že elektromobil může být použit jako akumulátor a doplňkový zdroj energie.

Renault Twizy: auto budoucnosti

Zpráva |  přidáno 11.07.2011

Renault Twizy není typicky konvenční auto určené pro jízdu na dálnici. Je vhodné spíše pro městské a příměstké využití. Předurčují ho k tomu jízdní vlastnosti, které odpovídají běžnému autu, svými malými rozměry však připomíná tříkolový skútr. Je zkrátka vytvořen pro jzdu ve městech.

Elektický Rolls-Royce 102EX na turné

Zpráva |  přidáno 08.07.2011

Automobilka Rolls-Royce se snaží propagovat svůj elektromobil Rolls-Royce 102EX bez ohledu na to, že o něj její zákazníci příliš nestojí. Firma se rozhodla poslat svůj elektromobil na celosvětové turné, kdy krom jiného navštíví Střední východ, Asii, Pacifik a Severní Ameriku. Ještě před cestou do zámoří poslal Rolls-Royce svůj experimentální elektromobil na zkušební testy do laboratoří MIRA1 ve Warwickshire. Elektromobil je vybaven 96 lithium – iontovými články s kapacitou 71 kWh.

První přestavěný elektromobil z Brna

Zpráva |  přidáno 08.07.2011

Po Česku jezdí první elektromobil, který má jako tovární značku uvedenu VUT, tedy Vysoké učení technické. Model, pro který technici z brněnské univerzity po úspěšné technické kontrole získali registrační značku, se jmenuje Superbel II. Vozidlo je de facto přestavěná Škoda Superb na elektrický pohon. Přestavba probíhala v hulínské firmě EVC Group, která přestavěla na elektrický pohon i jiné škodovky, včetně Škody Roomster. Homologace a testy probíhaly ve zkušebnách TÜV a SÜD a na polygonu Škody Auto v Mladé Boleslavi.

Hybrid Honda Insight – moc rychlý pro závod

Zpráva |  přidáno 07.07.2011

Experimentální hybrid Honda Insight byl vyloučen ze závodu Formule 1000, a to kvůli tomu, že jel příliš rychle po soutěžním asfaltu. Vozidlo, které postavila britská tuningová společnost OakTec, totiž po třech soutěžních zkouškách nashromáždilo na zbytek závodního pole nedostižný devatenácti bodový náskok. A tak se pořadatelé soutěže rozhodli, „nezkazit“ závod i dalším řidičům a vozidlo vyloučili. U závodu Formule 1000 je důležitá nejen rychlost, ale i spotřeba paliva. Honda Insight dominovala v obou kategoriích.

Nejvýkonnější lokomotiva na CNG od společnosti Vítkovice Doprava

Zpráva |  přidáno 06.07.2011

Stlačený zemní plyn míří na koleje. Společnost Vítkovice Doprava představila nejvýkonnější lokomotivu poháněnou CNG v Evropě. Lokomotiva přestavěná z nafty na CNG má výkon 520 kW a předpokládaný dojezd 510 kilometrů. Společnost Vítkovice Doprava je dceřiná firma holdingu Vítkovice Machinery Group. Přestavěná lokomotiva, která je určena především pro posun středních a lehkých vlaků, umožní dosáhnout především snížení provozních nákladů, hlavně nákladů na palivo, snížení emisí a hladiny hluku.

Brno součástí projektu elektromobility

Zpráva |  přidáno 05.07.2011

Brněnský zástupce značky Mercedes-Benz, společnost Hošek Motor uvedla do provozu první sériově vyráběný elektromobil smart ed (electric drive), který bude zkušebně nasazen v Brně. Jedná se tak o zapojení do ojedinělého projektu společností Mercedes-Benz ČR a E. ON, v rámci kterého bude v různých místech České republiky nasazeno do reálného provozu celkem 25 elektromobilů smart ed.

Solární dobíjecí stanice inspirovaná stromy

Zpráva |  přidáno 01.07.2011

Italská designérská firma Pininfarina představila svoji futuristickou solární dobíjecí stanici. Své dílko inspirované stromy pojmenovala Antares. Solární dobíjecí stanice má díky svému „stromovitému“ vzhledu minimum konstrukčních bodů, což snižuje její výrobní cenu a rovněž i množství energie nutné na její výrobu, navíc její konstrukce zjednodušuje přepravu a následnou instalaci. Jedna solární dobíjecí stanice zcela pokraje provoz dvou elektromobilů, když každý z nich ujede denně v průměru 75 kilometrů. Rozměry střechy solární stanice jsou 6,7 x 4,94 m.

Má smysl zavádět ekologickou dopravu ve městech?
Ano      56068 / 79.42%
Ne      14525 / 20.58%
Celkem hlasů: 70593