Zprávy

Hybrid Honda Insight – moc rychlý pro závod

Zpráva |  přidáno 07.07.2011

Experimentální hybrid Honda Insight byl vyloučen ze závodu Formule 1000, a to kvůli tomu, že jel příliš rychle po soutěžním asfaltu. Vozidlo, které postavila britská tuningová společnost OakTec, totiž po třech soutěžních zkouškách nashromáždilo na zbytek závodního pole nedostižný devatenácti bodový náskok. A tak se pořadatelé soutěže rozhodli, „nezkazit“ závod i dalším řidičům a vozidlo vyloučili. U závodu Formule 1000 je důležitá nejen rychlost, ale i spotřeba paliva. Honda Insight dominovala v obou kategoriích.

Nejvýkonnější lokomotiva na CNG od společnosti Vítkovice Doprava

Zpráva |  přidáno 06.07.2011

Stlačený zemní plyn míří na koleje. Společnost Vítkovice Doprava představila nejvýkonnější lokomotivu poháněnou CNG v Evropě. Lokomotiva přestavěná z nafty na CNG má výkon 520 kW a předpokládaný dojezd 510 kilometrů. Společnost Vítkovice Doprava je dceřiná firma holdingu Vítkovice Machinery Group. Přestavěná lokomotiva, která je určena především pro posun středních a lehkých vlaků, umožní dosáhnout především snížení provozních nákladů, hlavně nákladů na palivo, snížení emisí a hladiny hluku.

Brno součástí projektu elektromobility

Zpráva |  přidáno 05.07.2011

Brněnský zástupce značky Mercedes-Benz, společnost Hošek Motor uvedla do provozu první sériově vyráběný elektromobil smart ed (electric drive), který bude zkušebně nasazen v Brně. Jedná se tak o zapojení do ojedinělého projektu společností Mercedes-Benz ČR a E. ON, v rámci kterého bude v různých místech České republiky nasazeno do reálného provozu celkem 25 elektromobilů smart ed.

Solární dobíjecí stanice inspirovaná stromy

Zpráva |  přidáno 01.07.2011

Italská designérská firma Pininfarina představila svoji futuristickou solární dobíjecí stanici. Své dílko inspirované stromy pojmenovala Antares. Solární dobíjecí stanice má díky svému „stromovitému“ vzhledu minimum konstrukčních bodů, což snižuje její výrobní cenu a rovněž i množství energie nutné na její výrobu, navíc její konstrukce zjednodušuje přepravu a následnou instalaci. Jedna solární dobíjecí stanice zcela pokraje provoz dvou elektromobilů, když každý z nich ujede denně v průměru 75 kilometrů. Rozměry střechy solární stanice jsou 6,7 x 4,94 m.

První rychlonabíjecí stanice v Praze

Zpráva |  přidáno 29.06.2011

Společnosti Pražská energetika a ABB otevřely v pražských Vršovicích první veřejnou rychlonabíjecí stanici v hlavním městě. Stanici zprovozněnou v rámci projektu Praha elektromobilní budou moci majitelé elektromobilů do konce letošního roku využívat zdarma. Jedná se o rychlonabíjecí stanici ABB Hermes1.0 o výkonu 50kW s časem nabití do patnácti minut. Stanici vyrobila společnost ABB a elektřinu dodá Pražská energetika.

Čínské město Šen-čen zakázalo elektrokola

Zpráva |  přidáno 28.06.2011

Server Technet.cz uveřejnil v minulých dnech zprávu o zákazu elktrických kol a skútrú v čínském městě Šen-čen. Důvodem je množství dopravních nehod způsobených jejich řidiči. Nezanedbatelným problémem je i přetíženost elektrické sítě, poháněné uhelnými elektrárnami, a olověné baterie v kolekch, jejichž masová výroba v Číně má vážné zdravotní i ekologické dopady. Je tedy otázkou, zda se tento ekologický, pohodlný a levný dopravní prostředek vůbec může stát řešením každodenních dopravních problémů v lidnatých čínských městech.

CNG a LPG využívá méně než procento motoristů

Zpráva |  přidáno 27.06.2011

Vozidla s alternativním pohonem na CNG nebo LPG v Česku zatím velký počet motoristů nevyužívá. Dle letošního průzkumu Ředitelství silnic a dálnic jezdí aktuálně na CNG nebo LPG v Česku pouze necelé procento osobních vozidel. Stále nejpoužívanějším palivem mezi osobními automobily je s 57 procenty benzín, 43 procent osobních aut jezdí na naftu. Proti průzkumům Ředitelství silnic a dálnic z minulých let na českých silnicích výrazně ubylo vozidel, která nesplňují evropské emisní normy. Před deseti lety jich jezdilo na tuzemských rychlostních komunikacích 22 až 25 procent osobních vozů.

Společnost Vemex buduje síť stanic na CNG

Zpráva |  přidáno 27.06.2011

Tuzemský alternativní dodavatel zemního plynu, společnost Vemex, hodlá v Česku rozšířit síť čerpacích stanic na stlačený zemní plyn (CNG). Firma plánuje, že v následujících dvou letech vybuduje zhruba deset nových čerpacích stanic na CNG. Vemex, který se orientuje především na dodávky zemního plynu velkým odběratelům ještě nedávno plánoval, že se s podobnou nabídkou zaměří i na drobné odběratele z řad domácností. Firma se ale místo toho rozhodla orientovat na prosazení CNG na českém trhu. Jedním z důvodů je i to, že na tuzemském trhu se zemním plymen v kategorii domácností je konkurence.

Má smysl zavádět ekologickou dopravu ve městech?
Ano      52375 / 78.46%
Ne      14379 / 21.54%
Celkem hlasů: 66754