Zprávy

New York vybuduje rozsáhlou síť dobíječek

Zpráva |  přidáno 19.02.2013

Z amerického města New Yorku se má stát v blízké budoucnosti velkoměsto elektromobilům zaslíbené. Starosta města Bloomberg totiž před nedávnem oznámil, že do sedmi let New York vystaví minimálně deset tisíc nových dobíječek pro elektromobily. New Yor byl přitom ještě před nedávnem k otázkám elektromobility docela chladný. Ve městě je doposud zbudování kolem sta dobíjecích stanic.

Spark EV se začne v Evropě prodávat příští rok

Zpráva |  přidáno 16.02.2013

Americká automobilka Chevrolet oznámila, že svůj miniaturní elektromobil Spark EV začne na vybraných evropských trzích prodávat od příštího roku. Letos v létě ale začne s prodejem zmíněného vozidla již na trhu v USA. Chevrolet představil Spark EV již na loňském autosalonu v Los Angeles, evropští fanoušci si ještě letos budou moci minielektromobil prohlédnout na autosalonu v Ženevě. Kapacita baterií Sparku EV je 20 kWh.

V Praze ve dnech 19. a 20.2.2013 proběhne Konference Perspektivy rozvoje a využití CNG/LNG v dopravě

Zpráva |  přidáno 14.02.2013

Mezinárodní konference Perspektivy rozvoje a využití CNG/LNG v dopravě je pořádaná pod záštitou Ministerstva dopravy ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Ministerstva životního prostředí ČR. Cílem konference je podporovat využití stlačeného zemního plynu v dopravě v celém středoevropském regionu.

Krajská města nemají o emisní zóny velký zájem

Zpráva |  přidáno 13.02.2013

O emisních zónách v centrech měst, jejichž zavedení teprve před pár dny posvětila vláda, reálně uvažují jen dvě velká česká města – Praha a Karlovy Vary. Alespoň to vyplývá z bleskové ankety, kterou uskutečnil zpravodajský server Aktuálně.cz. Jak uvádí zmíněné médium, ostatní oslovená krajská města na otázku, zda chystají zavedení regulace dopravy formou vyhlášení emisních zón, odpověděla krom Prahy a Karlových Varů zamítavou odpovědí.

The Washington Post: Elektromobil je drahý omyl

Zpráva |  přidáno 12.02.2013

Vlivné americké noviny The Washington Post tvrdí, že rozvoj aut poháněných elektřinou je ve Spojených státech jen Obamův drahý omyl. Základem jejich tvrzení je testovací jízda reportéra deníku Johna M. Brokera ve vozu Tesla Model S na silnicích mezi Newarkem a Mlifordem na severovýchodě země. Elektromobilu během jízdy docházel proud, i kvůli tomu, že chladné počasí snižovalo výkon akumulátoru a délku dojezdu.

Better Place se stahuje z USA a Austrálie

Zpráva |  přidáno 08.02.2013

Společnosti Better Place se poněkud bortí její plány na masivní expanzi v oblasti elektromobility. Firma se dle magazínu TorqueNews.com stahuje z USA a Austrálie. Better Place se má v budoucnu orientovat spíše na malé klíčové trhy, kterými mají být především státy s malou rozlohou, jako je Dánsko nebo Izrael. Better Place přišla s konceptem, který počítal s kompletní výměnou baterií ve vozech.

Vláda schválila nízkoemisní zóny pro auta

Zpráva |  přidáno 06.02.2013

Města a obce získaly do rukou mocnou zbraň proti zplodinám z automobilů. Vláda schválila návrh ministerstva životního prostředí na zavedení nízkoemisních zón ve městech a obcích. Na celém území České republiky by měly platit tři druhy nálepek, podle nichž se obce rozhodnou, komu vjezd do svých center umožní a komu ne. Pro vjezd do zón budou řidiči potřebovat jeden ze tří typů plaket.

BMW s vlastním sériovým elektromobilem

Zpráva |  přidáno 05.02.2013

Producent luxusních vozů, německá firma BMW, se již brzy zařadí mezi automobilky s vlastním, sériově vyráběným elektromobilem. První vozidla s elektrickým pohonem BMW i3 by z výrobních linek měly sjet ještě v letošním roce. Předpokládaná cena vozidla by se měla pohybovat kolem čtyřiceti tisíc eur. Automobil navíc nebude unikátní jen svým elektrickým pohonem, ale i díky materiálu, který byl použit při jeho výrobě.

Má smysl zavádět ekologickou dopravu ve městech?
Ano      52375 / 78.46%
Ne      14379 / 21.54%
Celkem hlasů: 66754