Zprávy

Krajská města nemají o emisní zóny velký zájem

Zpráva |  přidáno 13.02.2013

O emisních zónách v centrech měst, jejichž zavedení teprve před pár dny posvětila vláda, reálně uvažují jen dvě velká česká města – Praha a Karlovy Vary. Alespoň to vyplývá z bleskové ankety, kterou uskutečnil zpravodajský server Aktuálně.cz. Jak uvádí zmíněné médium, ostatní oslovená krajská města na otázku, zda chystají zavedení regulace dopravy formou vyhlášení emisních zón, odpověděla krom Prahy a Karlových Varů zamítavou odpovědí.

The Washington Post: Elektromobil je drahý omyl

Zpráva |  přidáno 12.02.2013

Vlivné americké noviny The Washington Post tvrdí, že rozvoj aut poháněných elektřinou je ve Spojených státech jen Obamův drahý omyl. Základem jejich tvrzení je testovací jízda reportéra deníku Johna M. Brokera ve vozu Tesla Model S na silnicích mezi Newarkem a Mlifordem na severovýchodě země. Elektromobilu během jízdy docházel proud, i kvůli tomu, že chladné počasí snižovalo výkon akumulátoru a délku dojezdu.

Better Place se stahuje z USA a Austrálie

Zpráva |  přidáno 08.02.2013

Společnosti Better Place se poněkud bortí její plány na masivní expanzi v oblasti elektromobility. Firma se dle magazínu TorqueNews.com stahuje z USA a Austrálie. Better Place se má v budoucnu orientovat spíše na malé klíčové trhy, kterými mají být především státy s malou rozlohou, jako je Dánsko nebo Izrael. Better Place přišla s konceptem, který počítal s kompletní výměnou baterií ve vozech.

Vláda schválila nízkoemisní zóny pro auta

Zpráva |  přidáno 06.02.2013

Města a obce získaly do rukou mocnou zbraň proti zplodinám z automobilů. Vláda schválila návrh ministerstva životního prostředí na zavedení nízkoemisních zón ve městech a obcích. Na celém území České republiky by měly platit tři druhy nálepek, podle nichž se obce rozhodnou, komu vjezd do svých center umožní a komu ne. Pro vjezd do zón budou řidiči potřebovat jeden ze tří typů plaket.

BMW s vlastním sériovým elektromobilem

Zpráva |  přidáno 05.02.2013

Producent luxusních vozů, německá firma BMW, se již brzy zařadí mezi automobilky s vlastním, sériově vyráběným elektromobilem. První vozidla s elektrickým pohonem BMW i3 by z výrobních linek měly sjet ještě v letošním roce. Předpokládaná cena vozidla by se měla pohybovat kolem čtyřiceti tisíc eur. Automobil navíc nebude unikátní jen svým elektrickým pohonem, ale i díky materiálu, který byl použit při jeho výrobě.

Spotřeba CNG vzrostla o více než čtvrtinu

Zpráva |  přidáno 01.02.2013

V Česku roste poptávka po CNG. Za loňský rok dosáhla spotřeba stlačeného zemního plynu úrovně 15,242 milionů metrů krychlových. To je v meziročním srovnání zhruba o tři miliony metrů krychlových více, tedy zhruba 26 procentní růst. V roce 2011 činil celkový prodej CNG v tuzemsku 10,058 milionů metrů krychlových. Nárůst poptávky po CNG má výrazně růst i v dalších letech.

Nejvíc vozů na CNG mají pošťáci

Zpráva |  přidáno 29.01.2013

Česká pošta se začíná pořádně zelenat. Tedy, alespoň co se týká flotily firemních vozů. Státní podnik je aktuálně největším provozovatelem strojů poháněných CNG v České republice. Firma má ve svém vozovém parku již přes 470 CNG vozidel. O další stroje se vozový park rozšíří v nejbližší době, minimálně o deset nákladních aut na zemní plyn. Česká pošta již nyní hodnotí provoz těchto vozidel jako bezproblémový.

ČEZ má pro elektromobilitu nového partnera

Zpráva |  přidáno 26.01.2013

Elektrárenská společnost ČEZ pokračuje v úspěšném získávání partnerů pro svůj projekt elektromobility. Po několika automobilkách aktuálně ČEZ podepsal memorandum o spolupráci s Prahou 14. Městská část výměnou za to získala k pronájmu dva elektromobily Peugeot iON. V Praze je to již čtvrtá městská část, která s ČEZ na projektu spolupracuje.

Má smysl zavádět ekologickou dopravu ve městech?
Ano      49583 / 77.69%
Ne      14237 / 22.31%
Celkem hlasů: 63820