Zprávy

Francouzský stát pomáhá Renaultu

Zpráva |  přidáno 26.02.2013

Paříž podporuje francouzský skomírající autoprůmysl, kde je to jen možné. Unie veřejných služeb (UGAP), která je součástí francouzské administrativy, před nedávnem oznámila, že v následujících třech letech objedná 2100 elektromobilů od Renaultu. Automobilka loni v říjnu vyhrála tendr na dodávku elektromobilů pro francouzskou vládu. Půjde o 2000 elektrických vozů Renault Zoe a 100 sedanů Renault Fluence Z.E.

Další dobíjecí stanice ČEZ v Ostravě

Zpráva |  přidáno 22.02.2013

Elektrárenská společnost ČEZ zprovoznila dobíjecí stanici pro elektromobily v Ostravě. V tomto městě je to již druhá v pořadí. Zařízení je v areálu obchodního domu Kaufland v Ostravě – Zábřehu, který je jedním z partnerů ČEZ v projektu Elektromobilita. Kaufland doposud instaloval dobíjecí stanice u svých pražských poboček. Právě dobíjecí stanice v Praze na Palmovce patří mezi nejvytíženější v Česku.

Volkswagen chystá ofenzivu v CNG

Zpráva |  přidáno 22.02.2013

CNG je cesta, kterou se automobilky vydají ve snaze vyrábět vozy, které budou vylučovat co možná nejméně emisí CO2. Prezident Sdružení automobilového průmyslu a reprezentant firmy Volkswagen Group Martin Jahn v této souvislosti jednoznačně označil CNG jako cestu, kterou se automobilky nyní vydají. Evropská unie před časem definovala stlačený zemní plyn jako dlouhodobě udržitelné palivo pro automobilový průmysl.

New York vybuduje rozsáhlou síť dobíječek

Zpráva |  přidáno 19.02.2013

Z amerického města New Yorku se má stát v blízké budoucnosti velkoměsto elektromobilům zaslíbené. Starosta města Bloomberg totiž před nedávnem oznámil, že do sedmi let New York vystaví minimálně deset tisíc nových dobíječek pro elektromobily. New Yor byl přitom ještě před nedávnem k otázkám elektromobility docela chladný. Ve městě je doposud zbudování kolem sta dobíjecích stanic.

Spark EV se začne v Evropě prodávat příští rok

Zpráva |  přidáno 16.02.2013

Americká automobilka Chevrolet oznámila, že svůj miniaturní elektromobil Spark EV začne na vybraných evropských trzích prodávat od příštího roku. Letos v létě ale začne s prodejem zmíněného vozidla již na trhu v USA. Chevrolet představil Spark EV již na loňském autosalonu v Los Angeles, evropští fanoušci si ještě letos budou moci minielektromobil prohlédnout na autosalonu v Ženevě. Kapacita baterií Sparku EV je 20 kWh.

V Praze ve dnech 19. a 20.2.2013 proběhne Konference Perspektivy rozvoje a využití CNG/LNG v dopravě

Zpráva |  přidáno 14.02.2013

Mezinárodní konference Perspektivy rozvoje a využití CNG/LNG v dopravě je pořádaná pod záštitou Ministerstva dopravy ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Ministerstva životního prostředí ČR. Cílem konference je podporovat využití stlačeného zemního plynu v dopravě v celém středoevropském regionu.

Krajská města nemají o emisní zóny velký zájem

Zpráva |  přidáno 13.02.2013

O emisních zónách v centrech měst, jejichž zavedení teprve před pár dny posvětila vláda, reálně uvažují jen dvě velká česká města – Praha a Karlovy Vary. Alespoň to vyplývá z bleskové ankety, kterou uskutečnil zpravodajský server Aktuálně.cz. Jak uvádí zmíněné médium, ostatní oslovená krajská města na otázku, zda chystají zavedení regulace dopravy formou vyhlášení emisních zón, odpověděla krom Prahy a Karlových Varů zamítavou odpovědí.

The Washington Post: Elektromobil je drahý omyl

Zpráva |  přidáno 12.02.2013

Vlivné americké noviny The Washington Post tvrdí, že rozvoj aut poháněných elektřinou je ve Spojených státech jen Obamův drahý omyl. Základem jejich tvrzení je testovací jízda reportéra deníku Johna M. Brokera ve vozu Tesla Model S na silnicích mezi Newarkem a Mlifordem na severovýchodě země. Elektromobilu během jízdy docházel proud, i kvůli tomu, že chladné počasí snižovalo výkon akumulátoru a délku dojezdu.

Má smysl zavádět ekologickou dopravu ve městech?
Ano      44455 / 75.99%
Ne      14045 / 24.01%
Celkem hlasů: 58500