Zprávy

Hledá se alternativa k elektromobilům

Zpráva |  přidáno 12.03.2013

Tolik očekávaný boom elektromobilů v dopravě se nekoná a automobilky se začínají porozhlížet po jiných alternativních pohonech. To je jeden z možných trendů, na který poukázal letošní autosalon ve švýcarské Ženevě. Automobilky postupně zjišťují, že s elektromobily patrně nemají šanci, získat dostatek zákazníků, a splnit přísné emisní normy, které pro příští léta prosadila Evropská unie. A tak se porozhlížejí po jiných alternativních pohonech.

Praha je blíže eko - carsharingovému centru

Zpráva |  přidáno 07.03.2013

Dnes poprvé proběhlo jednání pracovní skupiny, která se podílí na přípravě studie proveditelnosti vzniku prvního eko-carsharingového centra v České republice. Za jeden pracovní stůl zasedly společnosti, ŠKODA AUTO, a.s.; Letiště Praha, a.s.; Pražská plynárenská, a.s.; Pražská energetika, a.s.; České dráhy, a.s. a občanské sdružení Future Age, jež projekt iniciovalo a bude také zodpovědné za vznik vlastní studie proveditelnosti.

Mitsubishi představilo nový koncept EV

Zpráva |  přidáno 05.03.2013

Japonská firma Mitsubishi se definitivně zařadila mezi automobilky, které věří v budoucnost elektromobilů. Automobilka na letošním ženevském autosalonu představila nový koncept městského elektromobilu CA – MiEV. Akumulátor nově představeného vozidla má podle automobilky na jedno nabití ujet až 300 kilometrů. Mitsubishi využívá v konceptu CA – MiEV maximálně pokročilé technologie.

Estonsko má největší síť „rychlodobíječek“

Zpráva |  přidáno 04.03.2013

Hotovo! Estonsko dokončilo výstavbu sítě rychlodobíjecích stanic pro elektromobily. Pobaltská země je tak aktuálně na špici států, co se týká přepočtu jedné dobíječky pro elektromobily na obyvatele. Respektive, v Estonsku s 1,3 miliony obyvatel byla vystavěna síť s celkem 165 rychlodobíječkami. Zařízení dodala společnost ABB. Jde o typ podporující CHAdeMO tedy rychlodobíjení stejnosměrným proudem (max. výkon 50 kW).

Další park, kde se budou vyvíjet elektromobily

Zpráva |  přidáno 28.02.2013

V Roztokách u Prahy patrně již brzo začne výstavba druhého vědecko technického parku, který by se měl jmenovat Park vědy. Ten se bude věnovat především výzkumu a vývoje elektromotorů pro automobily a motorů s alternativními pohony. V připravovaném objektu bude pro případné zájemce k dispozici celkem 3802 metrů čtverečných ploch, z nichž největší prostor zaplní vědecká pracoviště, kancelářské a společné prostory.

Francouzský stát pomáhá Renaultu

Zpráva |  přidáno 26.02.2013

Paříž podporuje francouzský skomírající autoprůmysl, kde je to jen možné. Unie veřejných služeb (UGAP), která je součástí francouzské administrativy, před nedávnem oznámila, že v následujících třech letech objedná 2100 elektromobilů od Renaultu. Automobilka loni v říjnu vyhrála tendr na dodávku elektromobilů pro francouzskou vládu. Půjde o 2000 elektrických vozů Renault Zoe a 100 sedanů Renault Fluence Z.E.

Další dobíjecí stanice ČEZ v Ostravě

Zpráva |  přidáno 22.02.2013

Elektrárenská společnost ČEZ zprovoznila dobíjecí stanici pro elektromobily v Ostravě. V tomto městě je to již druhá v pořadí. Zařízení je v areálu obchodního domu Kaufland v Ostravě – Zábřehu, který je jedním z partnerů ČEZ v projektu Elektromobilita. Kaufland doposud instaloval dobíjecí stanice u svých pražských poboček. Právě dobíjecí stanice v Praze na Palmovce patří mezi nejvytíženější v Česku.

Volkswagen chystá ofenzivu v CNG

Zpráva |  přidáno 22.02.2013

CNG je cesta, kterou se automobilky vydají ve snaze vyrábět vozy, které budou vylučovat co možná nejméně emisí CO2. Prezident Sdružení automobilového průmyslu a reprezentant firmy Volkswagen Group Martin Jahn v této souvislosti jednoznačně označil CNG jako cestu, kterou se automobilky nyní vydají. Evropská unie před časem definovala stlačený zemní plyn jako dlouhodobě udržitelné palivo pro automobilový průmysl.

Má smysl zavádět ekologickou dopravu ve městech?
Ano      52375 / 78.46%
Ne      14379 / 21.54%
Celkem hlasů: 66754