Zprávy

Estonsko má největší síť „rychlodobíječek“

Zpráva |  přidáno 04.03.2013

Hotovo! Estonsko dokončilo výstavbu sítě rychlodobíjecích stanic pro elektromobily. Pobaltská země je tak aktuálně na špici států, co se týká přepočtu jedné dobíječky pro elektromobily na obyvatele. Respektive, v Estonsku s 1,3 miliony obyvatel byla vystavěna síť s celkem 165 rychlodobíječkami. Zařízení dodala společnost ABB. Jde o typ podporující CHAdeMO tedy rychlodobíjení stejnosměrným proudem (max. výkon 50 kW).

Další park, kde se budou vyvíjet elektromobily

Zpráva |  přidáno 28.02.2013

V Roztokách u Prahy patrně již brzo začne výstavba druhého vědecko technického parku, který by se měl jmenovat Park vědy. Ten se bude věnovat především výzkumu a vývoje elektromotorů pro automobily a motorů s alternativními pohony. V připravovaném objektu bude pro případné zájemce k dispozici celkem 3802 metrů čtverečných ploch, z nichž největší prostor zaplní vědecká pracoviště, kancelářské a společné prostory.

Francouzský stát pomáhá Renaultu

Zpráva |  přidáno 26.02.2013

Paříž podporuje francouzský skomírající autoprůmysl, kde je to jen možné. Unie veřejných služeb (UGAP), která je součástí francouzské administrativy, před nedávnem oznámila, že v následujících třech letech objedná 2100 elektromobilů od Renaultu. Automobilka loni v říjnu vyhrála tendr na dodávku elektromobilů pro francouzskou vládu. Půjde o 2000 elektrických vozů Renault Zoe a 100 sedanů Renault Fluence Z.E.

Další dobíjecí stanice ČEZ v Ostravě

Zpráva |  přidáno 22.02.2013

Elektrárenská společnost ČEZ zprovoznila dobíjecí stanici pro elektromobily v Ostravě. V tomto městě je to již druhá v pořadí. Zařízení je v areálu obchodního domu Kaufland v Ostravě – Zábřehu, který je jedním z partnerů ČEZ v projektu Elektromobilita. Kaufland doposud instaloval dobíjecí stanice u svých pražských poboček. Právě dobíjecí stanice v Praze na Palmovce patří mezi nejvytíženější v Česku.

Volkswagen chystá ofenzivu v CNG

Zpráva |  přidáno 22.02.2013

CNG je cesta, kterou se automobilky vydají ve snaze vyrábět vozy, které budou vylučovat co možná nejméně emisí CO2. Prezident Sdružení automobilového průmyslu a reprezentant firmy Volkswagen Group Martin Jahn v této souvislosti jednoznačně označil CNG jako cestu, kterou se automobilky nyní vydají. Evropská unie před časem definovala stlačený zemní plyn jako dlouhodobě udržitelné palivo pro automobilový průmysl.

New York vybuduje rozsáhlou síť dobíječek

Zpráva |  přidáno 19.02.2013

Z amerického města New Yorku se má stát v blízké budoucnosti velkoměsto elektromobilům zaslíbené. Starosta města Bloomberg totiž před nedávnem oznámil, že do sedmi let New York vystaví minimálně deset tisíc nových dobíječek pro elektromobily. New Yor byl přitom ještě před nedávnem k otázkám elektromobility docela chladný. Ve městě je doposud zbudování kolem sta dobíjecích stanic.

Spark EV se začne v Evropě prodávat příští rok

Zpráva |  přidáno 16.02.2013

Americká automobilka Chevrolet oznámila, že svůj miniaturní elektromobil Spark EV začne na vybraných evropských trzích prodávat od příštího roku. Letos v létě ale začne s prodejem zmíněného vozidla již na trhu v USA. Chevrolet představil Spark EV již na loňském autosalonu v Los Angeles, evropští fanoušci si ještě letos budou moci minielektromobil prohlédnout na autosalonu v Ženevě. Kapacita baterií Sparku EV je 20 kWh.

V Praze ve dnech 19. a 20.2.2013 proběhne Konference Perspektivy rozvoje a využití CNG/LNG v dopravě

Zpráva |  přidáno 14.02.2013

Mezinárodní konference Perspektivy rozvoje a využití CNG/LNG v dopravě je pořádaná pod záštitou Ministerstva dopravy ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Ministerstva životního prostředí ČR. Cílem konference je podporovat využití stlačeného zemního plynu v dopravě v celém středoevropském regionu.

Má smysl zavádět ekologickou dopravu ve městech?
Ano      49583 / 77.69%
Ne      14237 / 22.31%
Celkem hlasů: 63820