Zprávy

Také městská policie ve Zlíně testuje elektromobil

Zpráva |  přidáno 19.04.2017

Elektromobilita se stává hitem dnešní doby a pozadu nemůže zůstat ani město Zlín. Také zde se od vozů na alternativní pohon očekává především to, že odlehčí centru města od naftových zplodin.

Policie ČR ve službě vůbec poprvé otestuje elektromobily

Zpráva |  přidáno 13.04.2017

Začátkem dubna se v showroomu společnosti Invelt v pražských Stodůlkách uskutečnilo oficiální předání tří elektromobilů, které poskytla společnost BMW Group ČR do dočasného užívání Policii České republiky.

Supermarkety jako další průkopníci udržitelného rozvoje

Zpráva |  přidáno 23.03.2017

Být šetrný k životnímu prostředí a dávat si pozor na ekologickou stopu už dnes není jen pro jednotlivce či malé podniky. Touto cestou vykročila i tak konzumně vnímaná místa jako supermarkety. Ty mění nejenom zažité zvyklosti, co se týče odpadové politiky, kdy přestávají používat plastové tašky, ale mění i celý přístup k tomu, jak budou obchodní domy stavěny a provozovány z hlediska energií. Jednoduchost prodeje, následování moderních trendů a přiblížení se nejen zákazníkům, ale i přírodě jsou jejich nové klíče úspěchu.

Seminář „Udržitelná městská mobilita a společenská odpovědnost firem“

Zpráva |  přidáno 14.03.2017

Koncem ledna zastupitelstvo města Zlína schválilo novou dopravní koncepci města - Generel dopravy pro město Zlín. Tento dokument významnou měrou ovlivní všechny obyvatele a návštěvníky města, ale i všechny firmy, instituce a další organizace, které na území města působí.

„Reverzní logistika“ ve Stockholmu pomáhá efektivnější a ekologičtější městské nákladní dopravě

Zpráva |  přidáno 08.03.2017

Stockholm je jedním z evropských smart cities zapojených do evropského projektu elektrifikované městské logistiky FREVUE.

Projekt Hedgehog Applications v Apeldoornu: využití rekuperované energie

Zpráva |  přidáno 03.03.2017

Může rekuperovaná energie z brzdících vlaků efektivně dobíjet elektrobusy a elektromobily? Na tuto otázku by měl dát odpověď připravovaný pilotní projekt nizozemské inovační firmy Hedgehog Applications v nizozemském městě Apeldoorn, o němž byla odborná veřejnost informována v únoru 2017.

Projekt ZeEUS ve Stockholmu: elektrické hybridy Volvo přešly z demonstračního projektu do rutinního

Zpráva |  přidáno 28.02.2017

Evropský demonstrační projekt elektrických autobusů ZeEUS, do něhož je zapojena i Plzeň, má oficiálně skončit v dubnu 2017. Jako první ze zúčastněných měst ukončil tuto demonstrační fázi Stockholm.

Elektrobusy SOR na linkách BB v Praze: více než 40 tisíc km za rok, spokojení cestující i dopravce

Zpráva |  přidáno 24.02.2017

Od února 2016 jsou v provozu na linkách BB1 a BB2 v Praze 4 dva elektrobusy SOR EBN 9,5. Tyto linky spojují multifunkční areál BB Centrum se stanicí metra Budějovická a přepravují cestující zdarma.

Má smysl zavádět ekologickou dopravu ve městech?
Ano      52375 / 78.46%
Ne      14379 / 21.54%
Celkem hlasů: 66754