Zprávy

Prodej aut do zásuvky v Evropě na rekordních úrovních

Zpráva |  přidáno 05.05.2017

Za první čtvrtletí se v Evropě prodalo celkem 65 000 plug-in hybridů a elektromobilů.

Tesla rozšíří síť nabíječek Supercharger, budou i v Olomouci a Praze

Zpráva |  přidáno 25.04.2017

Chystané uvedení elektromobilu Tesla Model 3 bude znamenat mimo jiné i podstatné rozšíření sítě nabíjecích stanic Tesla Supercharger. A to jak doma v USA, tak i v Evropě.

Německý institut DLR ukázal svoji vizi automatické železniční nákladní dopravy

Zpráva |  přidáno 21.04.2017

Nákladní doprava neustále roste, jako přirozený důsledek dělby práce a globalizace světové ekonomiky. Jen v sousedním Německu se předpokládá do roku 2030 její 40% nárůst. Značná část této dopravy probíhá po silnici, která jako jediná zatím zajišťuje dostatečnou flexibilitu dodávek.

Také městská policie ve Zlíně testuje elektromobil

Zpráva |  přidáno 19.04.2017

Elektromobilita se stává hitem dnešní doby a pozadu nemůže zůstat ani město Zlín. Také zde se od vozů na alternativní pohon očekává především to, že odlehčí centru města od naftových zplodin.

Policie ČR ve službě vůbec poprvé otestuje elektromobily

Zpráva |  přidáno 13.04.2017

Začátkem dubna se v showroomu společnosti Invelt v pražských Stodůlkách uskutečnilo oficiální předání tří elektromobilů, které poskytla společnost BMW Group ČR do dočasného užívání Policii České republiky.

Supermarkety jako další průkopníci udržitelného rozvoje

Zpráva |  přidáno 23.03.2017

Být šetrný k životnímu prostředí a dávat si pozor na ekologickou stopu už dnes není jen pro jednotlivce či malé podniky. Touto cestou vykročila i tak konzumně vnímaná místa jako supermarkety. Ty mění nejenom zažité zvyklosti, co se týče odpadové politiky, kdy přestávají používat plastové tašky, ale mění i celý přístup k tomu, jak budou obchodní domy stavěny a provozovány z hlediska energií. Jednoduchost prodeje, následování moderních trendů a přiblížení se nejen zákazníkům, ale i přírodě jsou jejich nové klíče úspěchu.

Seminář „Udržitelná městská mobilita a společenská odpovědnost firem“

Zpráva |  přidáno 14.03.2017

Koncem ledna zastupitelstvo města Zlína schválilo novou dopravní koncepci města - Generel dopravy pro město Zlín. Tento dokument významnou měrou ovlivní všechny obyvatele a návštěvníky města, ale i všechny firmy, instituce a další organizace, které na území města působí.

„Reverzní logistika“ ve Stockholmu pomáhá efektivnější a ekologičtější městské nákladní dopravě

Zpráva |  přidáno 08.03.2017

Stockholm je jedním z evropských smart cities zapojených do evropského projektu elektrifikované městské logistiky FREVUE.

Má smysl zavádět ekologickou dopravu ve městech?
Ano      44455 / 75.99%
Ne      14045 / 24.01%
Celkem hlasů: 58500