Zprávy

Sanyo s novými baterkami

Zpráva |  přidáno 14.11.2009

Japonská společnost Sanyo vyvinula dva nové typy vysoce kapacitních lithium-iontových baterií. Ty mají být využívány i pro elektromobily. Firma plánuje, že se sériovou výrobou začne v březnu příštího roku. Jak uvedla, svým vývojem reaguje na rostoucí zájem o elektromobily, které by měly posloužit jako náhrada vozidel se spalovacím motorem.

IBM vyvíjí revoluční baterii

Zpráva |  přidáno 04.11.2009

Americká počítačová firma IBM se pustila do nového oboru – elektromobilů. Společnost hodlá vynaložit v nejbližších letech značné úsilí na vývoji baterií, které razantně prodlouží dojezd vozidel.

Francie dá do rozvoje miliardy

Zpráva |  přidáno 03.11.2009

Francie, země elektromobilům zaslíbená. Jak jinak komentovat rozhodnutí Paříže investovat v následujících letech minimálně 1,5 miliardy eur do rozvoje elektromobilismu. Z uvedené částky by mělo být podporováno především budování sítě dobíjecích stanic.

Baterii dobijete na každé stanici

Zpráva |  přidáno 02.11.2009

Dochází ve vašem elektromobilu šťáva? Potřebujete rychle dobít baterky? V okruhu deseti kilometrů je sice osm dobíjecích stanic, ale ani jedna nepasuje na váš typ vozu? Děsivá představa, která mnohé zájemce od koupě elektromobilů odrazuje, by měla být v nejbližších letech zažehnána.

ČEZ předvede nový elektromobil

Zpráva |  přidáno 28.10.2009

Elektrárenská firma ČEZ představí na akci Týden vědy a techniky nový elektromobil. Zájemci si během akce budou moci prohlédnout a vyzkoušet automobil Fiat Fiorino. 3. listopadu budou mít tuto možnost v areálu brněnského Vysokého učení technického a o dva dny později v prostoru pražského policejního muzea.

Čína chystá elektromobilový sen

Zpráva |  přidáno 27.10.2009

Čínská automobilka BYD (Build Your Dreams) chystá atak na evropský a americký automobilový trh. Firma chce na těchto trzích obsadit významnou pozici především v sektoru výroby a prodeje elektromobilů. Její vozidla by měla být podle předběžných odhadů zhruba o polovinu levnější, než za kolik stejné stroje nabízí její konkurence

Elektromobil skoro zadarmo?

Zpráva |  přidáno 26.10.2009

Pokud má podíl elektromobilů v dopravě rychle a razantněji narůst, bez státní podpory se tento nový obor neobejde. Ne vždy se však taková podpora vyplatí. Administrativa prezidenta Baracka Obamy prosadila daňovou politiku, která má krizí postižené americké ekonomice pomoci i formou daňového kreditu ve výši 4200 až 5500 dolarů při nákupu elektromobilu.

Roomster na elektřinu vyjíždí

Zpráva |  přidáno 22.10.2009

První moderní škodovka s elektrickým pohonem je tu. Společnost EVC Group před několika týdny dokončila Škodu Roomster vybavenou bateriemi a elektromotorem. Vůz by měl být v komerčním podeji na jaře příštího roku. Auto se bude po silnicích pohybovat maximální rychlostí 130 kilometrů v hodině.

Má smysl zavádět ekologickou dopravu ve městech?
Ano      56068 / 79.42%
Ne      14525 / 20.58%
Celkem hlasů: 70593