Zprávy

Novou lanovku na Zugspitze pohánějí technologie ABB

Zpráva |  přidáno 15.01.2018

Dlouhé fronty na lanovku, která vyváží turisty na nejvyšší horu Německa, mohou být nyní už minulostí. A to na nové kabinové lanovce poháněné motory ABB není jediná pozoruhodnost. Lanovka zahájila provoz 21. prosince 2017 a na Zugspitze v bavorských Alpách vyveze až 580 cestujících za hodinu.

Slovenská Voltia představila v Londýně své elektrické užitkové vozidlo

Zpráva |  přidáno 10.01.2018

Slovenská společnost Voltia, pronajímající elektrické užitkové vozy domácím i zahraničním zákazníkům, představila v prosinci 2017 své elektrické dodávkové vozidlo také v Londýně.

Nabíječky v oblacích - Amazon chce nabíjet elektromobily pomocí dronů

Zpráva |  přidáno 04.01.2018

Když se v padesátých letech začalo rozšiřovat tankování letadel za letu, málokdo by si pomyslel, že se něčeho podobného možná brzy dočkáme i na našich silnicích. Nejnovější futuristická vize společnosti Amazon totiž počítá s tím, že auta budou za jízdy napájena drony. Tím by Američané rádi zamezili vybití baterie v elektromobilech během mimořádných dopravních situací.

Dopravní podnik hl. m. Prahy začal využívat elektromobily

Zpráva |  přidáno 18.12.2017

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) bude po dobu tří let využívat desítku elektromobilů v regulérním provozu. Konvenční osobní vozy na benzín či naftu tak budou obměněny za elektromobily, které si DPP pronajal na 36 měsíců od společnosti ČEZ ESCO. Dopravní podnik hodlá elektromobily nasadit v rámci flotily referentských vozů určených pro služební jízdy zaměstnanců po městě.

Moneta jako první firma v ČR přejde kompletně na elektromobily

Zpráva |  přidáno 04.12.2017

První velká firma přesouvá svoji flotilu osobních aut na elektrický pohon. Moneta Money Bank do pěti let bude provozovat služební vozy výhradně na elektrický pohon. Banka v první fázi objednala 150 elektromobilů Volkswagen e-Golf, což z ní během krátké doby učiní největšího provozovatele vozů na elektrický pohon na českém trhu. Do dvou let jich má mít přes dvě stě.

Elektromobilita ČEZ rozšíří síť rychlého dobíjení o 63 stanic z dalšího evropského grantu

Zpráva |  přidáno 30.11.2017

Rychlé dobití elektromobilu při cestách napříč Českou republikou i do okolních zemí se stává stále dostupnější. Elektromobilita ČEZ, provozovatel nejrozsáhlejší tuzemské sítě veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily, uspěla v evropském grantovém řízení na výstavbu dalších 63 rychlodobíjecích stanic. Jde opět o program Connecting Europe Facility (CEF), jehož prostřednictvím Evropská komise podporuje propojování Evropy instalací dobíjecích bodů podél hlavní silniční sítě TEN-T. ČEZ souběžně staví dobíjecí lokality i z vlastních prostředků.

Města budoucnosti přicházejí. Ušetřit mají čas, energii i peníze

Zpráva |  přidáno 24.11.2017

O chytrých městech v poslední době slyšíme často. Co si pod tím ale představit? Koncept tzv. Smart Cities je ve skutečnosti neuzavřený a je postaven jen na naší fantazii a technologických možnostech, které jsou už nyní obrovské. I proto můžeme při našich cestách po Evropě potkávat chytré popelnice, lampy nebo lavičky.

Hranice na Moravě: první město s plně elektrifikovanou MHD v Evropě

Zpráva |  přidáno 20.10.2017

Šestice nových elektrobusů byla ve čtvrtek 19 října předána do užívání hranické městské hromadné dopravy. Hranice se tak staly prvním městem v zemi, které u městské hromadné dopravy kompletně přešlo na elektropohon. Ani jinde v Evropě ale dosud neexistuje systém MHD, který by byl kompletně obsluhován vozidly na elektrický pohon. To z Hranic dělá první město s plně elektrifikovanou MHD v Evropě.

Má smysl zavádět ekologickou dopravu ve městech?
Ano      54129 / 78.91%
Ne      14466 / 21.09%
Celkem hlasů: 68595