Upozornění

17.05.2017

Z technických důvodů je mimo provoz veřejná dobíjecí stanice v Teplicích, lokalita OC Galerie Teplice (náměstí Svobody 3316, Teplice). Na odstranění závady se pracuje. Průběžně lze samozřejmě využít služeb všech dalších veřejných dobíjecích stanic v severočeském regionu.

09.05.2017

9. 5. 2017, Dobíjecí stanice ČEZ, Praha - Hlavní nádraží mimo provoz. Z technických důvodů je mimo provoz veřejná dobíjecí stanice v Praze, lokalita Vinci Park - Hlavní nádraží (Wilsonova 300/8).

08.03.2017

Obyvatelé a návštěvníci Liberce mohou od včerejšího dne využívat služeb první veřejné rychlodobíjecí stanice pro elektromobily, která zvládne nabít 80 % kapacity baterie za 20-30 minut. Společně s další stanicí tzv. normálního dobíjení je v provozu na parkovišti OC Nisa – největšího obchodního centra v regionu. Obě zařízení umožňují dobíjení všech nejrozšířenějších typů a značek elektromobilů.

18.01.2017

Společnost Bonett, největší prodejce CNG v České republice, pokračuje ve vysokém tempu rozvoje své sítě plnicích stanic. Nejnovější plnicí stanice společnosti Bonett byla otevřena v Turnově. Nachází se na čerpací stanici PHM Kontakt ve Svobodově ulici, na hlavním tahu Liberec - Jičín. Již od přelomu roku mohou majitelé aut na CNG nově tankovat taktéž ve Vrchlabí, což jistě uvítají nejen místní, ale také návštěvníci Krkonoš. Všechny stanice umožňují využití výhodných Bonett CNG karet, bankovních karet i ostatních CNG karet. Ve Vrchlabí a Turnově je navíc možno zaplatit i hotovostí a CCS.

18.11.2016

Tento týden byla spuštěna do testovacího provozu zbrusu nová rychlonabíjecí stanice v Olomouci u OC Haná. Elektromobilisté tak mají konečně otevřen koridor Brno-Ostrava. Stojan se nachází přímo u hlavního vchodu do pasáže nákupního centra se dvěma vyhrazenými místy pro nabíjení elektromobill a plug-in hybridů. Jedná se o upravený stojan DBT 44 kW CHAdeMO rozšířený o Mennekes Typ 2 22 kW.

04.11.2016

Počet elektrických automobilů, tedy elektromobilů a plug-in hybridních automobilů, provozovaných v Evropě od roku 2010 roste téměř exponenciální řadou. Celkový počet elektrických automobilů na evropských silnicích by měl na konci roku 2016 přesáhnout půl miliónu. Ukazuje to studie Transport & Environment, evropské organizace na podporu ekologických vozidel, publikovaná v říjnu 2016. Tato studie ukazuje, že prodej elektrických vozidel v zemích EU se v roce 2015 zdvojnásobil oproti prodejům v roce 2014 a dosáhl 145 tisíc vozidel. Nejvíce provozovaných elektrických vozidel má nyní Čína. Evropa je druhým největším trhem těchto vozidel na světě a následuje ji USA.

02.11.2016

Společnost Greenway spojila významná města západu a východu Slovenské republiky. Síť sestává z 15 dobíjecích stanic, které jsou primárně umístěny podél trasy mezi Bratislavou a Košicemi, nejvýznamnějšími městy západu a východu země. Stanice jsou umístěny kolem sjezdů rychlostních silnic a dálnic tak, že by neměl být problém dojet do kterékoliv části Slovenska. Klíčovým faktorem je rychlost dobíjení. Stanice patří mezi nejmodernější na evropském trhu a pro dosažení další dobíjecí stanice postačí nabíjet vůz 25 minut. Nyní je tedy možno přejet celou EU pouze na elektřinu. Tímto počinem bylo dosaženo pomyslného milníku, kdy je možné přejet Evropskou unii od Atlantického oceánu až po její východní hranici čistě na elektrickou energii.

18.10.2016

Evropská unie se snaží seč může snížit svou energetickou závislost na Rusku. I proto se v rámci EU budou od roku 2020 stavět pouze tzv. "nulové budovy". Tedy s nulovou spotřebou energie. Nově představený návrh počítá s tím, aby už od roku 2019 byla v každém novém domě také nabíjecí zařízení pro elektromobily. Faktem je, že už dnes v každém novém i starém domě je - málokterý dům se staví bez elektrických zásuvek. Nový návrh nicméně zřejmě navrhuje, aby šlo vyloženě o wallbox s konektorem vhodným pro nabíjení elektromobilů a plug-in hybridů. Jen pro zajímavost, od roku 2023 bude muset 10 % parkovacích míst v nových budovách v rámci EU nabízet možnost nabíjení.

20.09.2016

Německý automobilový koncern Volkswagen svolává do servisů dalších více než 30 tisíc vozů s pohonem na zemní plyn k preventivní výměně plynových lahví. Opatření se týká modelů Caddy, Passat a Touran. Volkswagen již v červenci svolal po celém světě zhruba 5900 vozů Touran s pohonem na zemní plyn z modelových let 2006 až 2009. Nyní opatření rozšířil o další automobily. Celkově tak zahrnuje plynové vozy Touran, Passat a Caddy až do modelového roku 2010. Svolávané vozy by proto až do výměny lahví měly být používány pouze v režimu benzinového pohonu, napsala agentura DPA.

08.09.2016

Ke dni 7.9.2016 dochází ke zpoplatnění rychlo-nabíjecí stanice ve Valašském Meziříčí provozované firmou inChaNet s.r.o. sazbou 4,80 Kč/kWh + 0,50 Kč/min vč. DPH. Tato stanice byla instalována v květnu 2015 a doposud běžela v testovacím režimu, kdy její použití bylo zdarma. Časová složka ceny zohledňuje dobu, po kterou je nabíjecí stanice obsazena a má za úkol odradit od zbytečného nebo nepřiměřeně dlouhého blokování stanice elektromobilem a bránit tak dalšímu elektromobilu v nabíjení. Energetická složka ceny pak zohledňuje skutečně odebranou energii. Výsledná kombinace těchto dvou cen se bude ve většině případů pohybovat kolem 5,00 až 6,00 Kč/kWh, podle typu elektromobilu a délky nabíjení. "Věříme, že tento obchodní model je nejférovější jak z pohledu provozovatele, tak i z pohledu zákazníka," dodává inChaNet s.r.o.

Má smysl zavádět ekologickou dopravu ve městech?
Ano      51227 / 78.13%
Ne      14338 / 21.87%
Celkem hlasů: 65565