Upozornění

18.12.2017

ČEZ, provozovatel nejrozsáhlejší tuzemské sítě veřejných dobíjecích stanic, zprovoznil dvojici rychlodobíjecích stanic ABB v rámci lokality v Nemilanech u olomouckého dálničního okruhu. Infrastruktura vzniká i díky evropskému grantu z  programu Connecting Europe Facility (CEF). V rámci projektu ČEZ – „EV Fast Charging Backbone Network Central Europe“ – vznikne do konce příštího roku více než 40 rychlodobíjecích stanic umožňujících většině elektromobilů dobít 80 % kapacity baterií za cca 20-30 minut.

31.10.2017

Bonett otevřel tři další nové plnicí stanice. Dva výdejní stojany se čtyřmi koncovkami mohou nově využívat návštěvníci prodejny MAKRO v Brně v Kaštanové ulici poblíž důležitého dopravního uzlu křížení dálnic D1 a D2. Druhá plnicí stanice se nachází na 207. kilometru dálnice D1 směrem na Ostravu u známého motorestu vedle čerpací stanice OMV na Rohlence. Další plnicí stanice, tentokrát s pořadovým číslem 31, byla spuštěna do provozu vedle mezinárodního letiště Václava Havla v Praze Ruzyni v rámci samoobslužné čerpací stanice GO Parking. Zde řidiči najdou jeden výdejní stojan se dvěma pistolemi a samoobslužný automat.

30.10.2017

Společnost Bonett, největší prodejce stlačeného zemního plynu pro dopravu v České republice, pokračuje v rychlém tempu rozšiřování své sítě plnicích stanic, tentokrát ve východních Čechách. Nově mohou řidiči plnit CNG v Pardubicích naproti depu České pošty v ulici Fáblovka v areálu společnosti Calypso, kde je pro ně připraven jeden výdejní stojan. Bonett v současné době provozuje již 29 vlastních stanic.

17.05.2017

Z technických důvodů je mimo provoz veřejná dobíjecí stanice v Teplicích, lokalita OC Galerie Teplice (náměstí Svobody 3316, Teplice). Na odstranění závady se pracuje. Průběžně lze samozřejmě využít služeb všech dalších veřejných dobíjecích stanic v severočeském regionu.

09.05.2017

9. 5. 2017, Dobíjecí stanice ČEZ, Praha - Hlavní nádraží mimo provoz. Z technických důvodů je mimo provoz veřejná dobíjecí stanice v Praze, lokalita Vinci Park - Hlavní nádraží (Wilsonova 300/8).

08.03.2017

Obyvatelé a návštěvníci Liberce mohou od včerejšího dne využívat služeb první veřejné rychlodobíjecí stanice pro elektromobily, která zvládne nabít 80 % kapacity baterie za 20-30 minut. Společně s další stanicí tzv. normálního dobíjení je v provozu na parkovišti OC Nisa – největšího obchodního centra v regionu. Obě zařízení umožňují dobíjení všech nejrozšířenějších typů a značek elektromobilů.

18.01.2017

Společnost Bonett, největší prodejce CNG v České republice, pokračuje ve vysokém tempu rozvoje své sítě plnicích stanic. Nejnovější plnicí stanice společnosti Bonett byla otevřena v Turnově. Nachází se na čerpací stanici PHM Kontakt ve Svobodově ulici, na hlavním tahu Liberec - Jičín. Již od přelomu roku mohou majitelé aut na CNG nově tankovat taktéž ve Vrchlabí, což jistě uvítají nejen místní, ale také návštěvníci Krkonoš. Všechny stanice umožňují využití výhodných Bonett CNG karet, bankovních karet i ostatních CNG karet. Ve Vrchlabí a Turnově je navíc možno zaplatit i hotovostí a CCS.

18.11.2016

Tento týden byla spuštěna do testovacího provozu zbrusu nová rychlonabíjecí stanice v Olomouci u OC Haná. Elektromobilisté tak mají konečně otevřen koridor Brno-Ostrava. Stojan se nachází přímo u hlavního vchodu do pasáže nákupního centra se dvěma vyhrazenými místy pro nabíjení elektromobill a plug-in hybridů. Jedná se o upravený stojan DBT 44 kW CHAdeMO rozšířený o Mennekes Typ 2 22 kW.

04.11.2016

Počet elektrických automobilů, tedy elektromobilů a plug-in hybridních automobilů, provozovaných v Evropě od roku 2010 roste téměř exponenciální řadou. Celkový počet elektrických automobilů na evropských silnicích by měl na konci roku 2016 přesáhnout půl miliónu. Ukazuje to studie Transport & Environment, evropské organizace na podporu ekologických vozidel, publikovaná v říjnu 2016. Tato studie ukazuje, že prodej elektrických vozidel v zemích EU se v roce 2015 zdvojnásobil oproti prodejům v roce 2014 a dosáhl 145 tisíc vozidel. Nejvíce provozovaných elektrických vozidel má nyní Čína. Evropa je druhým největším trhem těchto vozidel na světě a následuje ji USA.

02.11.2016

Společnost Greenway spojila významná města západu a východu Slovenské republiky. Síť sestává z 15 dobíjecích stanic, které jsou primárně umístěny podél trasy mezi Bratislavou a Košicemi, nejvýznamnějšími městy západu a východu země. Stanice jsou umístěny kolem sjezdů rychlostních silnic a dálnic tak, že by neměl být problém dojet do kterékoliv části Slovenska. Klíčovým faktorem je rychlost dobíjení. Stanice patří mezi nejmodernější na evropském trhu a pro dosažení další dobíjecí stanice postačí nabíjet vůz 25 minut. Nyní je tedy možno přejet celou EU pouze na elektřinu. Tímto počinem bylo dosaženo pomyslného milníku, kdy je možné přejet Evropskou unii od Atlantického oceánu až po její východní hranici čistě na elektrickou energii.

Má smysl zavádět ekologickou dopravu ve městech?
Ano      56032 / 79.42%
Ne      14520 / 20.58%
Celkem hlasů: 70552